W RESİDENCE YERLİ YATIRIMCININ İLGİ ODAĞI OLDU

Sahibinden İlanlar


The Turkish Property Centre (TTPC Ltd.) markası Novrum, America Birleşik Devletleri’dnde akılcı gayrımenkul yatırımı yapmak isteyenlere, kira getirili çok özel ve avantajlı projeler sunuyor. Mimai’nin en prestijli projelerini yerli yatırımcılarla buluşturan Novrum, son olarak Miami’nin en büyük müteahhit şirketi olan Related Gruba ait W Hotel &Residence projesini Türkiye’de tanıttı. Yatırımcısına yıllık %9 gibi muhteşem bir kira getirisi sağlayan W Hotel & Residence, 1+1 ve 2+1 den oluşan residenceların %50’si çok kısa bir sürede satıldı. W Hotel & Residance’ın %15’i Türk yatırımcılara satıldı.

The Turkish Property Centre (TTPC Ltd.) markası olan Novrum, Miami başta olmak üzere Amerika’da kira getirili akılcı Gayrımenkul yatırımı yapmak isteyenlere özel projeler sunuyor. Türkiye’nin ilk Uluslararası ödüllü Gayrımenkul yatırım şirketi olan Novrum’un son projesi, Miami’nin en prestijli ve lüks projelerinden W Hotel & Residence Türkiye’de yapılan lansmanla tanıtıldı. Miami’nin en büyük Müteahhit şirketi olan Related Gruba ait W Hotel & Residence, yatırımcısına yıllık %9 gibi muhteşem bir kira getirisi sağlıyor.

W Hotel&Residence, 75 m² ile 135 m² arasında değişen 1+1 ve 2+1 residence dairelerden oluşuyor. Türkiye’den yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği projede residence dairelerin %50’si kısa sürede satılırken, %15’ini Türkler satın aldı. Olağanüstü lüks sunan W Hotel&Residence, %9 kira getirisi ile yatırımcısına kısa sürede ödediği parayı geri kazandırırken, yaşamak için de ideal bir proje.

W Hotel&Residence Türkiye lansmanında proje ile ilgili bilgi veren Novrum Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Tatlıcı; “Miami’de gayrımenkul alırken KDV ödemezsiniz. 700,000 USD den başlayan fiyatlarla gayrımenkul sahibi olabilirsiniz. Biz NOVRUM olarak yine burda devreye girerek yatırımcımıza diyoruz ki, siz yatırımın 50% sini ödeyin kalan 50% sine bizim anlaşmalı olduğumuz bankalardan size özel çok cazip faizlerle 30 yıla kadar mortgage alalım. Kira getirinizle hem mortgage kendi kendini ödesin hem de cebinize para kalsın. Bununla birlikte W projesinin yıllık değer artışını ise ortalama %15 beklemekteyiz” dedi.

W Hotel&Residence, projesinin hem marka güvenilirliği hem de %9’luk kira getirisi sebebiyle büyük ilgi gördüğünü belirten Erdal Tatlıcı; “ Projenin 50% si çok kısa bir sürede satıldı. Bunun 15%’ini Türk yatırımcılar satın aldı. Yıllık satış hedefimiz 200 Adet. Novrum olarak yatırımcılarımıza mortgage kredisi kolaylığı sağlamaktayız. Çeşitli bankalarla çok uygun faiz oranları ile anlaşmalarımız mevcuttur. Yatırımcılar satın alacakları gayrımenkulun 50% sine kadar kredi kullanabilmektedirler” şeklinde konuştu.

MIAMI’DE 200 BİN $’A ALDIĞINIZ BİR GAYRIMENKUL, 2 YIL SONRA 265 BİN $ DEĞERE ULAŞIR..

Novrum Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Tatlıcı, Miami’nin benzer yerlerle kıyaslandığında m² satış fiyatı olarak hala ucuz olduğunu ve yatırımcının daha kısa sürede yüksek kar etme fırsatının olduğunu söyledi. Konuyla ilgili bilgi veren Erdal Tatlıcı, şunları söyledi : “Miami’de gayrımenkuller net m2 üzerinden satılır, ortak alanlar ve balkon için para ödemezsiniz. Kire getirisi yine diğer bölgeler ile kıyaslandığında çok daha fazladır. Miami’nin çok keyifli , güvenli ve yaşanılası bir yer olması, iklimi, yine çocuklu ailelerin çocuklarının eğitimleri için çok güzel okulların olması sebebiyle tercih etmesi, yaşam maliyetinin New York, California gibi eyaletler ile kıyaslandığında çok daha ucuz olması, devlet vergisinin(state tax) olmaması sayabileceğimiz avantajlar arasında yer alıyor”.

Miami’de Gayrımenkul fiyatlarının yıllık %15 oranında arttığının altını çizen Erdal Tatlıcı; “ Son iki yılın istatistiklerine baktığımızda gayrımenkul fiyatlarının, yıllık 15% arttığını görebiliriz. Yani 200,000 Usd ye satın alınan bir gayrımenkul bu verilere göre iki yıl sonra 265,000 USD değerine ulaşacaktır” şeklinde konuştu.
Türkiye’ye yurt dışından yatırımcıları da kabul ettiklerini ifade eden Erdal Tatlıcı, “Novrum olarak, Türkiye’de artan yoğun talepler nedeniyle eş zamanlı olarak Türkiye’de yaşayan yatırımcılara da bu fırsatlara kolay ulaşmaları için bir köprü görevi görüyoruz. Ayrıca geniş portföyümüz sayesinde, Bodrum başta olmak üzere çeşitli tatil bölgelerinde 12 farklı sitede 400’ün üzerinde konutun inşaatını tamamlayıp sahiplerine teslim etme başarısı göstermiş bir Gayrımenkul yatırım şirketiyiz. Yüksek kira getirileri ile Türkiyeli yatırımcılar için çok özel bir yeri hak eden Novrum, dünya üzerinde ekonomik ve konjonktürel gelişmeleri yakından takip eden araştırma ekibi ile en doğru projeleri yatırımcılara sunmaya özen gösterir” dedi.

Sonrası W RESİDENCE YERLİ YATIRIMCININ İLGİ ODAĞI OLDU Emlak Guncel ilk ortaya çıktı.

İlan Detayları İçin Emlak Guncel

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA ImageChange Image