PİYALEPAŞA İSTANBUL

Sahibinden İlanlar


İstanbul’un merkezi Beyoğlu’nda 800 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul, semt hayatını yeniden canlandıracak. Piyalepaşa İstanbul’da yaşanan süreç ve hedefler, 11 Kasım 2015 Çarşamba günü gerçekleşen toplantıda paylaşıldı.

İstanbul’un merkezi Beyoğlu’nda 800 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul, semt hayatını yeniden canlandıracak. Piyalepaşa Gayrimenkul, 11 Kasım’da başlayan projenin reklam kampanyası ve yeni satış ofisiyle yıl sonuna kadar konutların %30’unu satmayı hedefliyor.

İstanbul’un en eski ve en değerli semtlerinden beyoğlu’ndan, Polat tecrübesi ve güvencesiyle hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul; Türkiye’nin özel sektör tarafından gerçekleştirilen en büyük kentsel dönüşüm projesi olma özelliği taşıyor. Piyalepaşa İstanbul projesinde yaşanan süreç ve hedefler, 11 Kasım 2015 Çarşamba günü Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, Piyalepaşa Gayrimenkul genel Müdürü Kaan Yücel ve projenin mimari iki desing grup Yönetici ortağı Y. Mim. Murat Kader’in katılımıyla gerçekleşen toplantıda paylaşıldı. 2015 ve 2016 satış hedeflerinin açıklandığı basın toplantısında, satış kampanyası kapsamında hazırlanan reklam filminin de ilk gösterimi yapıldı. Projeyle ilgili gelişmelerin paylaşıldığı toplantıda; ayrıca proje ile birlikte yürütülen bölgenin tarihi ve kültürel önemine dikkat çekmeyi amaçlayan, kitap, sergi, projeleri hakkında bilgi verdi.

Projenin mimarı iki desing Group Yönetici Ortağı Y. Mim. Murat Kader projenin mimari özellikleri ve tasarımı ile ilgili detayları aktardı:

Semt sıcaklığını yansıtan kampanya

Piyalepaşa İstanbul için hazırlanan reklam filminin ilk gösterimi de yapıldı. Konut, rezidans, otel, ofis ve Alışveriş Sokağı’ndan oluşan karma kullanım konseptiyle tasarlanan Piyalepaşa İstanbul, herkesin özlemini duyduğu “semt hayatını” yeniden canlandıran farklı bir proje. Kampanyanın ana hedefi hem projenin büyüklüğünü iddialı bir şekilde ortaya koymak hem de yaratılması planlanan “semt sıcaklığını aktarmak. Filmde; o hep özlemini duyduğumuz semt hayatının ulaşılmaz olmadığı, Piyalepaşa İstanbul’da hayata geçirileceği mesajı veriliyor. Günümüzde, aradığı özelliklere sahip evi şehir merkezinde bulamadığı için uzak semtlere yönelenler giderek çoğalıyor. Piyalepaşa İstanbul; hayatı şehir merkezinde geçen, işine okuluna kolayca ulaşmak, güvenli, kaliteli, insana değer veren ‘nezih bir semtte’ yaşamak isteyenlerin ihtiyacına cevap veriyor.

İstanbul’un merkezi Beyoğlu ‘nda bir semt: “Piyalepaşa İstanbul”

Beyoğlu’nun merkezinde 800 milyon dolarlık yatırımla, 82 dönüm arazi üzerinde havata geçirilen Piyalepaşa İstanbul’un en önemli özelliklerinden biri; konut, rezidans ofis otel ve Alışveriş Sokağı’ndan oluşan bir karma kullanım projesi olarak tasarlanması. Yaşam alışveriş ve eğlenceyi bir arada sunan Piyalepaşa İstanbul’da 55 m2’den 207 m2, stüdyodan 4+l’e kadar değişen farklı büyüklük ve tipte 760 daire ve 190 rezidans yer alıyor. Projenin en önemli avantajları arasında yer alan 4 katlı, 3 bin 900 araçlık otaparkı ise, yaşam alanlarının en büyük sorununa çözüm üretiyor.

Piyalepaşa İstanbul’un 3 bin 500 metrekareden oluşan kapalı sosyal tesis alanında; fitness salonundan kapalı basketbol sahasına, kapalı havuzundan çocuk havuzuna, saunadan buhar oyun alanlar, bulunan proje, yüzde 48 yeşil donatıları sayesine de sahiplerine ve kullanıcılarına doğayla buluşma imkanı sunacak.

Sonrası PİYALEPAŞA İSTANBUL EmlakGuncel.com ilk ortaya çıktı.

İlan Detayları İçin EmlakGuncel.com

Incoming search terms:

 • istanbulda taksit yapan mutaitler esenlerde daire

10 Comments

 1. basak.yilmaz

  Seçim sonrasında hareketlenen konut sektöründe bir yandan yeni projeler lansman fırsatlarıyla vitrine çıkarken diğer yandan da teslim tarihi yaklaşan projelerdeki son daireler için kampanyalar düzenleniyor.

  Seçim sonrasında hareketlenen konut sektöründe bir yandan yeni projeler lansman fırsatlarıyla vitrine çıkarken diğer yandan da teslim tarihi yaklaşan projelerdeki son daireler için kampanyalar düzenleniyor. Yüksek kredi faizleri nedeniyle, vatandaşın ev sahibi olma hayalini ertelenmesini önünü geçmek isteyen inşaat şirketleri, uygun faiz ve vade aralıkları sunan finansman modelleri hazırladı. Vade farksız ödeme seçeneklerinde taksitler uzarken, hiç peşinatsız veya düşük peşinatlarla ev almak isteyenlere için de çok sayıda alternatif bulunuyor. Peşin para ödeyerek konut sahibi olmak isteyen ancak fiyatlardaki düşüş ihtimalini düşünerek beklemeye geçenlere de hatırı sayılır indirimler uygulanıyor.

  GÜCÜ OLAN ŞİMDİ EV ALSIN
  Son bir yılda Türk Lirası’nın dolar karşısında yüzde 30’a yakın değer yitirdiğine dikkat çeken markalı konut üreticileri, inşaat maliyetlerinin arttığını ve bu durumun yeni yılda ev almak isteyenleri olumsuz etkileyeceğini belirtiyor. Projelerin satış hızlarına göre yeni yılda konut fiyatlarının yüzde 5 ila 20 arasında değişebileceğini bildiren sektör temsilcileri, yeni projelerin zamlı fiyatlarla satışa çıkacağını kaydediyor. İnşaat malzemelerindeki artışın uzun süredir şirketler tarafından sübvanse edildiğini ve fiyatlara yansıtılmadığını belirten sektör temsilcileri konut fiyatlarının bundan sonra düşüş göstermesini beklemediklerini kaydederek, “Gücü olan şimdi ev alsın” tavsiyesinde bulundu.

  Adam Kule
  DAP Yapı’nın Maltepe’de yapımına başladığı Adam Kule’de lansman dönemine özel 48 ay sıfır faiz fırsatı sunuluyor. 342 üniteden oluşan projede 254 rezidans daire ve 88 adet home-ofis bulunuyor. Metrekare fiyatlarının 5.500 TL’den başladığı projede en düşük konut fiyatı 239 bin lira.

  Concord İstanbul
  TEKNİK Yapı’nın Fikirtepe’de hayata geçirdiği Concord İstanbul projesinde üçlü bir avantaj kampanyası başladı. 36 ay sıfır faiz imkanı sunulurken, yüzde 10 peşin ödeme yapanlar yüzde 15 peşinatı 1 yıl sonra ödeyebiliyor. Peşin ödemelerde yüzde 12 indirim uygulanıyor.

  Sinpaş Köyceğiz
  SİNPAŞ Yapı’nın Sancaktepe’de inşa ettiği Köyceğiz projesinde, sonbahar kampanyası devam ediyor. 48 aya kadar vade imkanı sunulurken, peşin ödemelerde yüzde 20 indirim uygulanıyor. 153 metrekare büyüklüğündeki 3+1 dairelerin fiyatı 680 bin liradan başlıyor.

  Nurol Park
  NUROL GYO tarafından Güneşli’de Basın Ekspres yolu üzerinde hayata geçirilen Nurol Park projesinde isteyenler sıfır peşinatla veya 50 ay sıfır faizle ev sahibi olabiliyor. KDV’nin firma tarafından ödendiği projede metrekare fiyatları 6 bin 500 liradan başlıyor.

  Ritim İstanbul
  DUMANKAYA İnşaat’ın Maltepe’de hayata geçirdiği Ritim İstanbul projesinde 60 ay sıfır faiz imkanı sunuluyor. Fiyatların 315 bin liradan başladığı projede, 863 rezidans, 250 ev-ofis, 114 ticari ofis ve 146 mağaza-iş yeri olmak üzere toplam 1.373 bağımsız ünite bulunuyor.

  5.Levent
  TORUNLAR GYO ve KİPTAŞ’ın Alibeyköy’deki ortak projesi 5. Levent’te lansman fırsatları devam ediyor. Yüzde 35’i peşin, 36 ay faizsiz taksitle veya yüzde 0.92’den başlayan özel banka kredisi faiz oranlarıyla projeden daire sahibi olmak mümkün.

  Yenitepe Kadıköy
  NUHOĞLU ve Gülsa İnşaat ortaklığının Fikirtepe’de hayata geçirdiği Yenitepe Kadıköy projesinde 60 ay vade farksız, 120 ay 0,42 faiz oranıyla daire sahibi olunabiliyor. Yüzde 1 KDV avantajının bulunduğu projede taksitler 2 bin 900 liradan başlıyor.

  Marina Ankara
  SİNPAŞ Yapı’nın Marina Ankara projesinde 5 bin lira peşinat ve 48 ay vade farkı ödemeksizin 258 bin TL’den başlayan fiyatlarla daire sahibi olmak mümkün. Mart 2018’te teslim edilecek projede büyüklükleri 69 ile 444 metrekare arasında değişen toplam 2 bin 518 konut yer alıyor.

  Vira İstanbul
  GÜL PROJE tarafından Beylikdüzü’nden inşa edilen 1156 konutluk Vira İstanbul’da lansman dönemine özel peşinde yüzde 7 indirim, firma bünyesinde 30 ay sıfır faiz imkanı sunuluyor. 2018 yılının Aralık ayında teslim edilmesi planan projede metrekare fiyatları 3 bin 100 liradan başlıyor.

  İncek Loft
  AKFEN İnşaat tarafından Ankara İncek’te hayata geçirilen İncek Loft projesinde 13 ay vade farksız ödeme planı seçeneği veya banka bünyesinde 12 ay ötelemeli 10 yıla kadar kredi kullanımı sunuluyor. Yaşamın Nisan 2016’da başlayacağı projede toplam bin 199 daire yer alıyor.

  Mai Residence
  EYG’nin iştiraki Evdekifirsat.com, peşinat ödemeden, hemen tapu ve hemen teslim edilen Kartal’da yükselen Mai Residence projesinde ayda 1.490 liradan başlayan taksitlerle kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı sunuyor. 375 konutun yer aldığı projede, 1+0, 1+1, 2+1, 3+1 tipinde daireler bulunuyor.

  Nlogo İstanbul
  Özyurtlar İnşaat’ın, Esenyurt’ta yükselen Nlogo İstanbul projesi için düzenlediği kampanya ile faizsiz 60 ay vade ile daire sahibi olunabiliyor. Ödemelerin 2017’de başladığı kampanya kapsamında ilk 12 taksit de firma tarafından ödeniyor. 7 blokta 2 bin 679 daireden oluşan proje, üç etap halinde inşa ediliyor.

  Sözcü/ İsmail Şahin

  Sonrası Seçim Sonrası Konut Projelerinde Kampanyalar Başladı EmlakGuncel.com ilk ortaya çıktı.

 2. basak.yilmaz

  Yeni kurulacak hükümetten “kentsel dönüşümün hızlandırılması” talebinde bulunan inşaatçı ve müteahhitler, kentsel dönüşüm seferberliği çağrısı yaptı.

  Sektör temsilcileri, 31 Mayıs 2012 tarihinde yürürlüğe giren “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun” kapsamında yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin taleplerini AA muhabirlerine anlattı.

  Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, seçimlerin ardından Türkiye’nin ilk önceliğinin kentsel dönüşüm olması gerektiğini vurguladı.

  Kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poors’un eylülde doğal felaketlerin kredi notları üzerine muhtemel etkilerine dair bir araştırma raporu yayımladığını hatırlatan Ağaoğlu, bu raporda Türkiye’nin fay hatları nedeniyle “ekonomisi tehdit altında bir bölge” olarak gösterildiğini kaydetti.

  Ağaoğlu, “Türkiye’de bugün yarın İstanbul depremi bekleniyor ve dünyadaki herkes bunun farkında. Kafamızı deve kuşu gibi kuma gömmeyelim, yitirilen canları hatırlayıp ders alalım. Kentsel dönüşüm için sözde değil özde seferberlik başlatalım. Yitirilen canları hatırlayıp ders alalım. Tedbirimizi alsak ne kaybederiz? Eski yapıları yenileyelim” dedi.

  – “1 Kasım’da Türkiye için en iyi senaryo ortaya çıktı”
  Son birkaç yıllık dönemde makro ve ulusal bazı gelişmelerin de etkisiyle kentsel dönüşüm seferberliğinin sekteye uğradığını anlatan Ağaoğlu, “Gerginlik olduğu zaman ilk duraksayan mekanizma zaten bürokrasi oluyor. Arkasında kuvvetli bir irade olmadığı zaman bürokrat duruyor, risk almıyor. Bürokratı iş yapıp, değer üretmeye itecek siyasi irade lazım. Dileriz ki gayrimenkul sektörünün, taşın altına elini koyabilecek bir bakanı olur. Şu son dönemde karmaşa ortamının da etkisiyle kentsel dönüşüm konusunda en ufak bir adım bile atılmadı, hatta geri adım atıldı. Sektörü, bürokrasiye boğmayacak bir bakan istiyoruz” diye konuştu.

  Ağaoğlu, 1 Kasım seçim sonuçlarının Türkiye’nin geleceği adına sevinç verici olduğunu dile getirdi.

  “Dünyanın en iyi senaristlerini toplayıp ‘Türkiye için en iyi senaryo hangisi ise onu yazın’ deseniz herhalde bunu yazarlardı” diyen Ağaoğlu, seçmenlerin istikrara ve huzura oy verdiğini, kimsenin kavga istemediğini söyledi.

  – “Kentsel Dönüşüm Bakanlığı kurulmalı”
  Global Real Invest Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Koca da yeni hükümetin seçim beyannamesinde yer alan “Rekabetçiliği ve Sosyal Uyumu Gözeten Kentsel Dönüşüm” ifadesini süratle hayata geçirmesi gerektiğini vurguladı.

  Hükümetin Afet Riski kapsamında kentsel dönüşümü hızlandırmak için bakanlık düzeyinde yeni bir yapılanmaya ihtiyaç duyduğunu belirten Koca, şunları kaydetti:

  “Kentsel dönüşüm gibi hayati bir konuda bakanlık kurmanın nesi yanlış? Çevre ve Şehircilik Bakanlığının işlevsel bazda ayrılması ve kentsel politikaları yürütecek Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Bakanlığının kurulması, dönüşümün tüm paydaşlarına kolaylık sağlar. Bunun yanında üst ölçekli kentsel dönüşüm master planlarının yapılması, imar transferi ve gayrimenkul sertifikası uygulamalarının hayata geçirilmesi şarttır. Alternatif finansman çözümlerinin desteklenmesi, imar ve müktesep hak konularının ele alınması, KDV iadesi, harç muafiyeti ve kira yardımları gibi teşviklerin devam etmesi kısa ve orta vadede afet riskine karşı özel sektörün beklentileridir.”

  – “Yeni hükümet acilen önlem alıp 2016’da harekete geçmeli”

  Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla başlatılan, 2012 ve 2013’te hızla yürütülen kentsel dönüşümde şu anda hareketliliğin tamamen kaybolduğunu savundu.

  Yeni kurulacak hükümetin kentsel dönüşüm konusunda acilen önlem alıp 2014 yılının sonlarından bugüne kadarki kayıpları telafi etmesi gerektiğini dile getiren Demir, “Acilen, Çevre ve Şehircilik Bakanlığında kentsel dönüşümle ilgili apayrı bir birim kurulmalı. Özellikle bir bakan yardımcısı sadece kentsel dönüşümden sorumlu olmalı” dedi.

  Demir, inşaat sektörünün şu anda kentsel dönüşüm konusunda destek alamadığını iddia ederek, “Mesela hak sahiplerinin hepsi ile anlaşma mümkün olmuyor. Yüzde 5 – 7’si daha fazla rant gibi amaçlarla anlaşmayı kabul etmiyor. Bu gibi sıkıntılarda bakanlık veya yerel yönetim bize destek olmuyor. Destek istiyoruz” değerlendirmesini yaptı.

  Bürokratik işlemlerin çokluğundan yakınan Demir, “Kentsel dönüşümde yetki ya yerel yönetime verilmeli ya da bakanlıkta kentsel dönüşüm işlemleri hızlandırılmalı. 5-6 ayda hiç yol kat edemedik. Önümüzdeki günlerde 2012 yılındaki hızı yeniden kazanmalıyız” ifadelerini kullandı.

  – “Vergisel teşvikler gelebilir”

  Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) İcra Kurulu Üyesi Haluk Sur, yalnızca Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) değil alt gelir grubuna yönelik proje geliştirilmesinde özel sektörün de bu alana çekilmesi, desteklenmesi gerektiğini söyledi.

  Alt gelir grubunun özel sektörden ev alabilmesi için önerilerini sıralayan Sur, “Mesela konut alıcılarının ön ödemeleri devlet tarafından desteklenebilir, alt gelir grubuna yönelik projelerde özel sektöre imarlı ve altyapılı arsa desteği sağlanabilir ve vergisel teşvikler gündeme getirilebilir. Bunun dışında dönüşüme finans sağlanabilmesi için araçların çeşitlendirilmesine ihtiyaç var ki bu konuda devletimiz elinden geleni yapmış durumda. Uygulamada gerekirse farklı çalışmalar da ihtiyaca göre ele alınabilir” diye konuştu.

  – “İmar uygulamalarında biraz elastikiyet sağlanabilir”

  İstanbul Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Esnaf Odası Başkanı Nizameddin Aşa, kentsel dönüşüm konusunda devletin yapması gerekenleri kanunla belirlediğini ve daha fazlasını yapamayacağını dile getirerek, bazı hususlarda esneklik sağlanabileceğini aktardı.

  “Devletten aslında beklenen imar uygulamalarında biraz daha elastikiyet sağlanması” diyen Aşa, özellikle yıkılan binaların yeniden yapılması sırasında devletin hak sahibi veya müteahhidi daha fazla düşünmesi gerektiğini kaydetti.

  Aşa, “Yıkılan binaya yine aynı imar izni verilince buraya giren müteahhit para kazanamıyor veya vatandaş da cebinden para katamıyor. Ancak imar izinlerinde biraz daha esneklik sağlanırsa burada dönüşüm hızlanabilir” görüşünü de paylaştı.

  AA

  Sonrası İnşaat Sektörü Kentsel Dönüşümün Hızlandırılmasını İstiyor EmlakGuncel.com ilk ortaya çıktı.

 3. basak.yilmaz

  Ortadoğu Grup tarafından Zekeriyaköy’ün en güzel yerinde hayata geçirilen Merkez Zekeriyaköy Projesi’nde, 16 Kasım’dan önce ev sahibi olmak isteyenlere yüzde 1 KDV avantajı sunuluyor. 16 Kasım tarihinden itibaren yüzde 10 oranında fiyat artışı olacak projede, 2+1 çatı dubleksi daireler 818 bin liradan, 3+1 bahçe dubleksi daireler ise 1 milyon 374 bin liradan başlıyor.

  Ortadoğu Grup güvencesiyle Zekeriyaköy’ün doğal güzelliklerinin içinde yaşamak isteyenler tarafından tercih edilen Merkez Zekeriyaköy projesinde, ağırlıklı olarak bahçe ve çatı dubleksi dairelerden oluşan 106 konut bulunuyor. 2+1 çatı dubleksi dairelerin 818 bin liradan, 3+1 bahçe dubleksi dairelerin ise 1 milyon 374 bin liradan başladığı Merkez Zekeriyaköy’de, ödeme şekline göre uygulanan kampanya indirimleri ve yüzde 1 KDV avantajıyla yaşam kalitesini artırmak isteyenlere büyük fırsat sunuluyor.

  Yeşillikler içinde sağlıklı bir yaşam

  Merkez Zekeriyaköy’de yaşamı daha da keyifli hale getirecek pek çok aktivite yer alıyor. Bu nedenle projede, Mini Golf Sahası, Tenis Kortu, Basketbol Sahası, Açık Hava Fitness Alanları, Çiçek Bahçeleri, Pergolalar, Açık Yüzme Havuzları, Güneşlenme Terasları, Dinlenme Alanı,Süs Havuzları, Fitness Club, Pilates Salonu, Saunalar, Bilardo Odası ve Cafe bulunuyor. Ayrıca Merkez Zekeriyaköy’de çocukların kişisel ve sosyal gelişimlerine çok büyük katkı sağlayacak kış aylarına özel kapalı Çocuk Oyun Odası ile birlikte açık alanda Oyun Parkları, Çocuk Yüzme Havuzu ve Meyve Bahçeleri de yer alıyor.

  Maslak’a 15 dakika uzaklıkta

  İstanbul’un insan tabiatına en uygun yaşam alanı Zekeriyaköy’de Ortadoğu Grup tarafından inşa edilen Merkez Zekeriyaköy, eşsiz konumuyla dikkat çekiyor. Zekeriyaköy Çarşısı’na 700 metre yürüme mesafesinde bulunan Merkez Zekeriyaköy, yapımına devam eden üçüncü boğaz köprüsü Yavuz Sultan Selim’e, Kuzey Marmara Otoyolu’na, Sarıyer – Çayırbaşı Tüneli’ne ve Hacıosman-Taksim-Yenikapı Metrosu’na da kolay ulaşılabilir bir konumda yer alıyor. Merkez Zekeriyaköy, Büyükdere Caddesi’ne 11 dakika, Maslak’a 15 dakika, Mecidiyeköy’e ise sadece 25 dakika mesafede bulunuyor.

  Sonrası Merkez Zekeriyaköy’de Sonbahar Fırsatı EmlakGuncel.com ilk ortaya çıktı.

 4. basak.yilmaz

  Hükümet, halen net bin lira olan asgari ücretin Ocak’ta bin 300 lira yapılması için kolları sıvarken; milyonları heyecanlı bekleyiş sardı. 5 milyon asgari ücretlinin maaşı, Ocak’ta yüzde 30 artarak, bin 300 liraya ulaşacak. Asgari ücretlilerin kazancı bununla da kalmayacak, işten çıkartıldıkları takdirde alacakları kıdem tazminatlarının tutarı da yüzde 30 artacak. Düzenleme, asgari ücretten fazla maaş alanları da etkileyecek. Halen maaşı bin ile bin 300 lira olanlar da taban ücretin bin 300 lira olmasından kazançlı çıkacak. Asgari ücret artınca, işveren bu kişilerin de maaşı yükseltmek durumunda kalacak. Bu kişilerin maaşları artacağı gibi kıdem tazminatları da yükselecek.

  NASIL HESAPLANIYOR?

  Yasaya göre; herhangi bir iş sözleşmesinin kıdem tazminatını gerektiren bir nedenle feshi durumunda, çalışılan her tam yıl için 30 günlük brüt ücret tutarında kıdem tazminatı ödeniyor. 1 yıldan artan süreler de oranlanarak hesaplamaya dahil ediliyor. Kıdem tazminatı hesabında kullanılan ücret, son alınan ücret oluyor. Hesaplanan tutardan da sadece damga vergisi kesiliyor. Brüt maaş tespit edilirken, buna düzenli olarak verilen tüm paraların eklenmesi gerekiyor.

  İŞVERENE VERGİ VE PRİM DESTEĞİ GELİYOR

  Asgari ücret artırılırken, işverenlerin yükü de hafifletilecek. Türkiye İhracatçılar Meclisi de hazırladığı raporda, asgari ücretin artırılması halinde bütün ücret gruplarında gelir vergisi ve işveren paylarında indirim istedi. Damga vergisinin kaldırılması da talepler arasında yer aldı. Konuyla ilgili çalışma başlatıldığı öğrenildi. Bu arada Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bu konuda daha önce yaptığı açıklamada, “Hesabı çok iyi yaptık, bazı sektörler etkilenebilir, o sektörlere de bir takım destekler var. Onları nasıl daha rafine hale getirebiliriz, bakacağız” demişti.

  Takvim

  Sonrası 5 Milyon Asgari Ücretlinin Maaşı ve Tazminatı Artıyor EmlakGuncel.com ilk ortaya çıktı.

 5. basak.yilmaz

  TÜRKİYE’de sayıları 350’ye yaklaşan alışveriş merkezlerine (AVM) yeni düzenlemeler geliyor. Her gün binlerce kişinin giriş çıkış yaptığı AVM’lerde doktor ve ambulans bulundurulması zorunlu hale gelecek. Son günlerde AVM’lerde yaşanan sağlık olaylarının ardından ilk yardım sorunu gündeme gelmişti. Yapılacak yeni düzenlemelerde ayrıca ortak kullanım alanları, outlet konsepti ve denetim ile ilgili çalışmalara da yer verilecek. Yıl sonuna kadar yürürlüğe girmesi beklenen yönetmelikler de çalışanlarla ilgili madde bulunmuyor.

  40 BİN TL GİDER

  Her gün milyonlarca kişinin girdiği AVM’lerde yaşanan sağlık sorunlarının ardından “ilk yardım” sorunu gündeme gelmişti. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın hazırladığı ek yönetmelik sektör temsilcileriyle görüşülmüş ve bu alanda düzenlemeler talep edilmişti. Yeni yılla birlikte Türkiye’deki tüm AVM’lerde ambulans bulundurulması zorunlu hale gelecek. Ayrıca AVM’nin büyüklüğü ve müşteri sayısı göz önüne alınarak doktor, hemşire ve sağlık personeli istihdam edilecek. Bu düzenlemenin AVM’lere aylık ortalama 40 bin lira maliyeti olacak.

  OUTLETTE İNDİRİM

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın yapacağı yeni düzenleme perakende sektörünü de etkileyecek. Hazırlanan yönetmeliklerde ‘outlet’ konseptiyle satış yapan AVM’lere de yer veriliyor.

  Buna göre alışveriş merkezlerinde outlet ibaresinin kullanılması için mağazaların sürekli indirimde olması gerekiyor. Outlet içerisinde yer alan mağazaların ise satışa sunduğu ürünlerin yüzde 70’inin outlet özelliği taşıması şart olacak. Böylece outlet konseptiyle müşteri çeken AVM’lerde indirim aldatmacası da son bulmuş olacak.

  Hürriyet

  Sonrası AVM’lerde Ambulans ve Doktor Zorunlu Olacak EmlakGuncel.com ilk ortaya çıktı.

 6. basak.yilmaz

  İstanbul’un merkezi Beyoğlu’nda 800 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul, semt hayatını yeniden canlandıracak. Piyalepaşa İstanbul’da yaşanan süreç ve hedefler, 11 Kasım 2015 Çarşamba günü gerçekleşen toplantıda paylaşıldı.

  İstanbul’un merkezi Beyoğlu’nda 800 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul, semt hayatını yeniden canlandıracak. Piyalepaşa Gayrimenkul, 11 Kasım’da başlayan projenin reklam kampanyası ve yeni satış ofisiyle yıl sonuna kadar konutların %30’unu satmayı hedefliyor.

  İstanbul’un en eski ve en değerli semtlerinden beyoğlu’ndan, Polat tecrübesi ve güvencesiyle hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul; Türkiye’nin özel sektör tarafından gerçekleştirilen en büyük kentsel dönüşüm projesi olma özelliği taşıyor. Piyalepaşa İstanbul projesinde yaşanan süreç ve hedefler, 11 Kasım 2015 Çarşamba günü Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, Piyalepaşa Gayrimenkul genel Müdürü Kaan Yücel ve projenin mimari iki desing grup Yönetici ortağı Y. Mim. Murat Kader’in katılımıyla gerçekleşen toplantıda paylaşıldı. 2015 ve 2016 satış hedeflerinin açıklandığı basın toplantısında, satış kampanyası kapsamında hazırlanan reklam filminin de ilk gösterimi yapıldı. Projeyle ilgili gelişmelerin paylaşıldığı toplantıda; ayrıca proje ile birlikte yürütülen bölgenin tarihi ve kültürel önemine dikkat çekmeyi amaçlayan, kitap, sergi, projeleri hakkında bilgi verdi.

  Projenin mimarı iki desing Group Yönetici Ortağı Y. Mim. Murat Kader projenin mimari özellikleri ve tasarımı ile ilgili detayları aktardı:

  Semt sıcaklığını yansıtan kampanya

  Piyalepaşa İstanbul için hazırlanan reklam filminin ilk gösterimi de yapıldı. Konut, rezidans, otel, ofis ve Alışveriş Sokağı’ndan oluşan karma kullanım konseptiyle tasarlanan Piyalepaşa İstanbul, herkesin özlemini duyduğu “semt hayatını” yeniden canlandıran farklı bir proje. Kampanyanın ana hedefi hem projenin büyüklüğünü iddialı bir şekilde ortaya koymak hem de yaratılması planlanan “semt sıcaklığını aktarmak. Filmde; o hep özlemini duyduğumuz semt hayatının ulaşılmaz olmadığı, Piyalepaşa İstanbul’da hayata geçirileceği mesajı veriliyor. Günümüzde, aradığı özelliklere sahip evi şehir merkezinde bulamadığı için uzak semtlere yönelenler giderek çoğalıyor. Piyalepaşa İstanbul; hayatı şehir merkezinde geçen, işine okuluna kolayca ulaşmak, güvenli, kaliteli, insana değer veren ‘nezih bir semtte’ yaşamak isteyenlerin ihtiyacına cevap veriyor.

  İstanbul’un merkezi Beyoğlu ‘nda bir semt: “Piyalepaşa İstanbul”

  Beyoğlu’nun merkezinde 800 milyon dolarlık yatırımla, 82 dönüm arazi üzerinde havata geçirilen Piyalepaşa İstanbul’un en önemli özelliklerinden biri; konut, rezidans ofis otel ve Alışveriş Sokağı’ndan oluşan bir karma kullanım projesi olarak tasarlanması. Yaşam alışveriş ve eğlenceyi bir arada sunan Piyalepaşa İstanbul’da 55 m2’den 207 m2, stüdyodan 4+l’e kadar değişen farklı büyüklük ve tipte 760 daire ve 190 rezidans yer alıyor. Projenin en önemli avantajları arasında yer alan 4 katlı, 3 bin 900 araçlık otaparkı ise, yaşam alanlarının en büyük sorununa çözüm üretiyor.

  Piyalepaşa İstanbul’un 3 bin 500 metrekareden oluşan kapalı sosyal tesis alanında; fitness salonundan kapalı basketbol sahasına, kapalı havuzundan çocuk havuzuna, saunadan buhar oyun alanlar, bulunan proje, yüzde 48 yeşil donatıları sayesine de sahiplerine ve kullanıcılarına doğayla buluşma imkanı sunacak.

  Sonrası PİYALEPAŞA İSTANBUL EmlakGuncel.com ilk ortaya çıktı.

 7. basak.yilmaz

  İstanbul’un merkezi Beyoğlu’nda 800 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul, semt hayatını yeniden canlandıracak. Piyalepaşa İstanbul’da yaşanan süreç ve hedefler, 11 Kasım 2015 Çarşamba günü gerçekleşen toplantıda paylaşıldı.

  İstanbul’un merkezi Beyoğlu’nda 800 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul, semt hayatını yeniden canlandıracak. Piyalepaşa Gayrimenkul, 11 Kasım’da başlayan projenin reklam kampanyası ve yeni satış ofisiyle yıl sonuna kadar konutların %30’unu satmayı hedefliyor.

  İstanbul’un en eski ve en değerli semtlerinden beyoğlu’ndan, Polat tecrübesi ve güvencesiyle hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul; Türkiye’nin özel sektör tarafından gerçekleştirilen en büyük kentsel dönüşüm projesi olma özelliği taşıyor. Piyalepaşa İstanbul projesinde yaşanan süreç ve hedefler, 11 Kasım 2015 Çarşamba günü Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, Piyalepaşa Gayrimenkul genel Müdürü Kaan Yücel ve projenin mimari iki desing grup Yönetici ortağı Y. Mim. Murat Kader’in katılımıyla gerçekleşen toplantıda paylaşıldı. 2015 ve 2016 satış hedeflerinin açıklandığı basın toplantısında, satış kampanyası kapsamında hazırlanan reklam filminin de ilk gösterimi yapıldı. Projeyle ilgili gelişmelerin paylaşıldığı toplantıda; ayrıca proje ile birlikte yürütülen bölgenin tarihi ve kültürel önemine dikkat çekmeyi amaçlayan, kitap, sergi, projeleri hakkında bilgi verdi.

  Projenin mimarı iki desing Group Yönetici Ortağı Y. Mim. Murat Kader projenin mimari özellikleri ve tasarımı ile ilgili detayları aktardı:

  Semt sıcaklığını yansıtan kampanya

  Piyalepaşa İstanbul için hazırlanan reklam filminin ilk gösterimi de yapıldı. Konut, rezidans, otel, ofis ve Alışveriş Sokağı’ndan oluşan karma kullanım konseptiyle tasarlanan Piyalepaşa İstanbul, herkesin özlemini duyduğu “semt hayatını” yeniden canlandıran farklı bir proje. Kampanyanın ana hedefi hem projenin büyüklüğünü iddialı bir şekilde ortaya koymak hem de yaratılması planlanan “semt sıcaklığını aktarmak. Filmde; o hep özlemini duyduğumuz semt hayatının ulaşılmaz olmadığı, Piyalepaşa İstanbul’da hayata geçirileceği mesajı veriliyor. Günümüzde, aradığı özelliklere sahip evi şehir merkezinde bulamadığı için uzak semtlere yönelenler giderek çoğalıyor. Piyalepaşa İstanbul; hayatı şehir merkezinde geçen, işine okuluna kolayca ulaşmak, güvenli, kaliteli, insana değer veren ‘nezih bir semtte’ yaşamak isteyenlerin ihtiyacına cevap veriyor.

  İstanbul’un merkezi Beyoğlu ‘nda bir semt: “Piyalepaşa İstanbul”

  Beyoğlu’nun merkezinde 800 milyon dolarlık yatırımla, 82 dönüm arazi üzerinde havata geçirilen Piyalepaşa İstanbul’un en önemli özelliklerinden biri; konut, rezidans ofis otel ve Alışveriş Sokağı’ndan oluşan bir karma kullanım projesi olarak tasarlanması. Yaşam alışveriş ve eğlenceyi bir arada sunan Piyalepaşa İstanbul’da 55 m2’den 207 m2, stüdyodan 4+l’e kadar değişen farklı büyüklük ve tipte 760 daire ve 190 rezidans yer alıyor. Projenin en önemli avantajları arasında yer alan 4 katlı, 3 bin 900 araçlık otaparkı ise, yaşam alanlarının en büyük sorununa çözüm üretiyor.

  Piyalepaşa İstanbul’un 3 bin 500 metrekareden oluşan kapalı sosyal tesis alanında; fitness salonundan kapalı basketbol sahasına, kapalı havuzundan çocuk havuzuna, saunadan buhar oyun alanlar, bulunan proje, yüzde 48 yeşil donatıları sayesine de sahiplerine ve kullanıcılarına doğayla buluşma imkanı sunacak.

  Sonrası Piyalepaşa İstanbul’un Yüzde 30’u Yıl Sonuna Dek Satılacak EmlakGuncel.com ilk ortaya çıktı.

 8. basak.yilmaz

  Mortgage Uzmanı Garanti, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenlere özel hayata geçirdiği Mortgage kampanyasıyla, avantajlı kredi seçenekleri sunuyor. 2 Kasım – 31 Aralık 2015 tarihleri arasında, ev sahibi olmayı düşünen tüm öğretmenler ve eşlerinin yararlanabileceği kampanya kapsamında, konut kredisi kullananlar avantajlı faiz oranlarının yanı sıra 250 TL hediye Bonus kazanıyor. Öğretmenlere özel mortgage kampanyasından yararlanmak isteyenler, Garanti şubelerine giderek, 444 EVİM (444 3846) hattını arayarak ya da http://www.garantimortgage.com’a tıklayarak bilgi alıp, başvuruda bulunabiliyor.

  Kampanyayla ilgili bilgi veren Garanti Mortgage Genel Müdürü Murat Atay, “Garanti Mortgage olarak, ev sahibi olmak isteyen öğretmenlerimizi düşünerek, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle özel bir kampanya hayata geçirdik. Tüm öğretmenlerimiz ve eşleri, 31 Aralık tarihine kadar bankamıza başvurup avantajlı koşullarla hayalindeki eve sahip olabilirler. Geleceğimiz olan çocukları emanet ettiğimiz öğretmenlerin de kendi evlerinde geleceğe güvenle bakmalarını arzu ediyoruz. Önümüzdeki dönemde de, farklı kampanya ve fırsatlarla ev sahibi olmayı isteyen müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik çözümlerle, sektörün lideri olmayı sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

  Sonrası Garanti’den Öğretmenlere Ev Sahibi Olma Fırsatı EmlakGuncel.com ilk ortaya çıktı.

 9. basak.yilmaz

  EVA Gayrimenkul Değerleme’nin her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği sektör analizine göre konut satışları son iki yılda %9 büyüme kaydetti.

  2015 Eylül sonu itibariyle Türkiye genelinde toplam konut satışları geçen yılın aynı dönemine kıyasla %13, ipotekli konut satışları ise %23 artış gösterdi.

  Değerleme sektörünün önde gelen kuruluşlarından EVA Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık A.Ş., her ay gayrimenkul sektörünün nabzını tuttuğu Periskop Analiz’in Ekim ayı raporunu açıkladı. Rapora göre Eylül ayı itibariyle son bir yıllık süreçte, konut kredisindeki kümülatif değişim %18 artış göstermiş bulunuyor. Elde edilen yeni veriye göre geçen yılın aynı döneminde %13 büyüyen konut kredileri, bu yıl %18 büyümeyi başarmış bulunuyor. Raporda konut kredisindeki değişim itibariyle kredi miktarının önümüzdeki aylarda belli ölçülerde hareketleneceği öngörülüyor.

  Son iki yılda konut satışları %9 büyüdü
  Periskop Analiz’in verilerini değerlendiren EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, 2015 Eylül sonu itibariyle Türkiye genelinde toplam konut satışlarının geçen yılın aynı dönemine kıyasla %13, ipotekli konut satışlarının ise %23 artış gösterdiğini kaydediyor.

  Veriler bazında geçen yılın Eylül sonu itibariyle bir önceki yılın aynı dönemine göre %4 daralma gösteren konut satışlarının son iki yılda %9 büyüdüğünü ifade eden Yazıcı, buna göre İstanbul’daki konut satışlarının geçen yıla kıyasla %3, İzmir’de %12, Ankara’da ise %4 artış gösterdiğini belirtiyor. Yazıcı, 2015 yılının 3’üncü çeyreğinin başında artan konut kredisi faiz oranları nedeniyle konut satışlarının yılın bu döneminde biraz durağanlaştığını, ancak yılın son çeyreğinde yeniden hareketleneceğini ileri sürüyor. Seçim sonuçlarının ardından sektörde taşların yavaş yavaş yerine oturmaya başladığını dile getiren Yazıcı, 2015 yılsonu, 2016’nın ilk çeyreği gibi konut satışlarında ikinci bir yükseliş dalgasının yaşanabileceğini kaydediyor.

  Rapora göre kullanıcı için konut kredisindeki maliyetlere bakıldığında, Ekim ayında 10 yıllık vadede kredi maliyetlerinin aylık %1,15 ila %1,24 arasında değiştiği görülüyor. Bankalar arasında farklılık olmakla birlikte 100 bin TL tutarında kredi için aylık ödemelerin 10 yıllık vadede 1.541 TL, 5 yıllık vadede ise 2.316 TL dolayında seyrettiği belirleniyor. Takipteki kredilerdeki değişime bakıldığında ise 2015 Eylül ayında, konut kredileri içinde takipteki konut kredi miktarının sadece %0,47 düzeyinde olduğu, söz konusu oranın 2014 Eylül ayında %0,52 olduğu kaydediliyor. Periskop Analiz’in verilerine göre takipteki kredilerin toplam kredi hacmi içindeki büyüklüğünün kredi miktarıyla aynı hızda büyümediği de belirtiliyor.

  Sonrası Konut Satışlarında Yükseliş Dalgası Bekleniyor EmlakGuncel.com ilk ortaya çıktı.

 10. basak.yilmaz

  Ankara’da “mutlu ofis” konseptinin öncüsü olan; Uzaltaş A.Ş., Öztürk Holding ve Canpa tarafından hayata geçirilen Regnum Sky Tower projesinde teslimler, Haziran ayında başlıyor.

  Uzaltaş AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala, yapımı hızla süren Regnum Sky Tower’da ofislerin Haziran 2016’da teslim edileceği bilgisini verirken, “büyük ilgi ve merak uyandıran projemizde artık sona yaklaşıldı; farklı konseptiyle tamamen mutlu çalışanlar üzerine odaklı Regnum Sky Tower, Ankara’da iş yaşamına da yeni bir boyut getirmeye hazırlanıyor. Burada çalışanlar sadece prestijli bir mekânda çalışmanın değil, eğlenceli ve mutlu çalışma ortamının da keyfini yaşayacaklar” diye konuştu.

  Ünal Pala, Türkiye’de yeni nesil ofis anlayışına öncülük eden Regnum Sky Tower’da kapalı yüzme havuzundan şehir manzaralı gezi terasına, restorandan spor merkezine, sinemadan 2 bin 500 metrekarelik anti-stress bahçesine kadar pek çok özellik bulunduğunu söyledi. Regnum Sky Tower’da yeşilin her tonunu barındıran anti-stress bahçesi, squash, playstation, mini golf ve özel misafirlerin ağırlanabileceği “VIP lounge” gibi çeşitli sosyal donatılar ve konforun, çalışanı ofise bağlayacak nitelikte olduğunu anlatan Pala, “Regnum Sky Tower’da çalışanlar sadece bir ofiste değil, günlük hayatında olmasını isteyecekleri her türlü imkânı bulabilecek” dedi.
  -“Eğlenceli ofisler iş hayatına renk katacak”

  Pala, iş yoğunluğundan bunalıp nefes almak isteyenleri stresten uzaklaştıracak birçok aktivite seçeneği sunan Regnum Sky Tower’ın, bu yönüyle iş performansını artıracak özellikte olduğuna dikkat çekti. Şirketlerin başarısının yüzde 70 oranında çalışan mutluluğuna bağlı olduğunun altını çizen Pala, “Regnum Sky Tower da bu başarı hedefine büyük katkı sağlayacak. Bizim projemiz işvereni de çalışanı da mutlu edecek” dedi.
  Pala, Regnum Sky Tower hakkında şu bilgileri verdi:

  “Yoğun çalışma temposu içinde bunaldığınızda, 5-10 dakika bilardo veya masa tenisiyle kafanızı dağıtabilecek ya da happy hour loungeda arkadaşlarınızla, çalışanlarınızla kendinizi yenilenmiş hissedeceksiniz. Bir kutlama yapmak istediğinizde, 156 metre yükseklikte Ankara’yı seyrederken barbekü yapabileceksiniz. Bulunduğunuz bina, çalışanlarınıza ve iş arkadaşlarınıza teşekkür etme fırsatları sunacak. Bu saydıklarım yeni nesil iş anlayışının gerektirdiği ve Regnum Sky Tower’da bulunan özelliklerden sadece bazıları… Bu proje örnek olacak, iş yaşamını da kökten değiştirecek.”

  -“Yüzde 30 peşinat kalanı teslimde “ ödeme kolaylığı ile herkes hayalindeki ofise sahip olabilecek
  Rgnum Sky Tower Türkiye’de hızla yaygınlaşan yeni nesil ofis projesine herkesin sahip olabileceği ödeme koşulları sunuyor. Şimdi ofisini alanların karlı çıkacağını belirten Pala, yüzde 30 peşinat ile herkesin hayalindeki ofise sahip olabileceğini söyleyerek kalanın teslimatta ödenebileceği bilgisini verdi.

  -Ankara’nın en yüksek iş kulesi…

  Regnum Sky Tower, Başkent iş dünyasının kalbinin attığı Mevlana Bulvarı’nda inşa ediliyor. İş ve yaşam kurgusuyla iş hayatını sosyal yaşamla birleştiren tüm özellikleri barındıracak olan Regnum Sky Tower’da 49 metrekareden 972 metrekareye varan büyüklükte 115 ofis bulunuyor. 45 bin 200 metrekarelik bir alan üzerinde 32 katlı olarak inşa edilen Regnum Sky Tower, tamamlandığında 156 metre yüksekliğiyle Başkent’in en yüksek ofis kulesi olacak.

  Sonrası Regnum Sky Tower’da Teslimler Haziran 2016’da Yapılacak EmlakGuncel.com ilk ortaya çıktı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA ImageChange Image