BODRUM KLİMA BODRUM VRF KLİMA BODRUM PROFESYONEL KLİMA MERKEZİ KLİMA MARMARİS BODRUM DATÇA FETHİYE KLİMA MITSUBISHI OLEFİNİ KLİMA ⎯ “BODRUM MUHENDİSLİK” şirketinin eklediği ürün

Sahibinden İlanlar

BODRUM KLİMA BODRUM VRF KLİMA BODRUM PROFESYONEL KLİMA MERKEZİ KLİMA MARMARİS BODRUM DATÇA FETHİYE KLİMA MITSUBISHI OLEFİNİ KLİMA ⎯ “BODRUM MUHENDİSLİK” şirketinin eklediği ürün

BODRUM KLİMA BODRUM VRF KLİMA BODRUM PROFESYONEL KLİMA MERKEZİ KLİMA MARMARİS BODRUM DATÇA FETHİYE KLİMA MITSUBISHI OLEFİNİ KLİMA

BODRUM KLİMA BODRUM VRF KLİMA BODRUM PROFESYONEL KLİMA MERKEZİ KLİMA MARMARİS BODRUM DATÇA FETHİYE KLİMA MITSUBISHI OLEFİNİ KLİMA
  • Fiyat: 3.500 TL

Ürün ile ilgili detaylı bilgi

VRF – VRV Profesyonel Klima Sistemleri

VRF (VRV) Klima Nedir ?

VRF, Değişken Soğutucu Akışkan Debisi anlamına gelmektedir. Bir dış ünite ile birden fazla iç ünitenin kontrol edildiği klima sistemidir. Bir VRF Klima Sistemi, binanın değişen kapasite ihtiyaçlarına bağlı olarak soğutkanın akışını kontrol eder. VRF Klima Sistemi bina dışında bulunan dış ünite ve bina içindeki yaşam alanlarını soğutmak ve/veya ısıtmak amacı ile kullanılan iç ünitelerden oluşur.

VRF Klima Sistemlerini, klasik split klimalardan ayrılan en büyük özelliği; değişken gaz debisi sayesinde enerji tasarrufu ile birlikte çalışıp kullanıcıların konforunu en yüksek seviyede tutmasıdır. Çevreye maksimum özen ve saygı gösteren sistem, enerji tasarrufuna odaklanmış, gelişmiş uygulama esnekliği sağlar. Çok katlı bir plazadan, bir tek villaya kadar yeni yapılan veya mevcut her türlü yapıda tam bağımsız kontrol imkanı sağlamaktadır.

VRF Klima Sistemleri; gelişmiş kontrol ve akış denetim üniteleri ile donatılmıştır. Gerektiği kadar soğutucu akışkan, doğru faz ve doğru zamanda ihtiyaç duyulan yere sevk edilerek ısıtma ve soğutmada kullanılması sağlanmaktadır. VRF Klima Sistemleri; alışılmış split klima sistemlerinden bir soğutucu hattında isteğe bağlı olarak farklı HP kapasite aralığında ki bir dış ünite ve birden fazla iç üniteye bağlanabilmektedir.

Soğutucu akımı inverter kontrollü bir kompresör veya kompresörlerle çeşitlendirilerek, havası şartlandırılmış mekanlara göre soğutucu akışkanın uyum göstermesi sağlanır. İleri düzey bir kontrol sistemi ısıtma ve soğutma modları arasında geçiş sağlar.

VRF Klima Sistemleri 2 farklı sistemden çeşidi vardır. Heat Recovery VRF (aynı anda hem ısıtma, hem soğutma) Heat Pump VRF (aynı anda sadece ısıtma yada sadece soğutma) VRF Klima Sistemleri; ofisler, alışveriş merkezleri, lüks apartmanlar, villalar, restoranlar, plazalar, oteller gibi birbirinden bağımsız havalandırma uygulamalarının kullanılmasının gerektiği yerlerde başarıyla kullanılır. Kullanım alanları hakkında daha detaylı bilgi için "VRF Kullanım Alanları" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz…

Mitsubishi VRF Sistemleriyle Yüksek Verimli İklimlendirme

VRF Klima sistemlerinin kullanımı tüm dünyada yıldan yıla artıyor. Montaj kolaylığı ve yatırım maliyetlerinin uygunluğu nedeniyle küçük büyük bütün projelerde sıklıkla tercih edilen VRF Klima sistemleri aynı zamanda enerji verimlilikleri ile de öne çıkıyorlar.

Mitsubishi VRF sistemeleriyle tek bir merkezi kontrol ünitesiyle 80 adete kadar iç ünite kontrol edilebiliyor. Bu durum VRF klima sistemlerine büyük bir kontrol ve yönetim kolaylığı getiriyor.

Isı geri kazanımlı Mitsubishi VRF Sistemleri ile de aynı anda farklı odalarda hem soğutma hem de ısıtma yapmak mümkün oluyor. Bu özellik özellikle farklı ihtiyaçları aynı çatı altında birleştiren otel, hastane vb gibi mekanlar için son derece büyük bir konfor ve kolayık getiriyor.

Toshiba VRF SMMSe Devrimi

Toshiba VRF Dış Ünitedeki SMMSe’nin sonundaki "e" harfi EVOLUTION yani Türkçe karşılığı Devrim kelimesini simgeliyor.

Özellikleri ve Teknolojisi ile VRF Klima Sistemlerinde DEVRİM yapan SMMSe,

Tüm Kapasitelerde 7,00’nin üzerinde ESEER

Çift bıçaklı kompresör teknolojisi sayesinde maksimum verim ve güvenilirlik

Hareketli parçalarda sert karbon kaplamalar sayesinde mükemmel dayanıklılık

Gerçek zamanlı olarak yağ seviyesinin izlenebilmesi

-25oC’ye kadar soğutma, 46*C’ye kadar soğutma

NFC teknolojisi ile kablosuz ve hızlı veri transferi

Gerçek Japon teknolojisiyle yüksek verimlilik yüksek tasarruf yapma zamanı…

Mitsubishi VRF Sistemleri

Türkiye’de ve dünyada en çok tercih edilen VRF klima sistemi olan Mitsubishi VRF sistemleri, KX6 ve KXZ gibi popüler modelleriyle verimli ve konforlu iklimlendirmeyi bir arada sunmaktadır.

Mitsubishi VRF sistemleri 1000 metreye kadar bakır borulama imkanı ve bir dış üniteye 80 adete kadar iç ünite bağlanabilme gibi özellikleriyle öne çıkmaktadır. Mevcut bina otomasyon sistemleriyle de uyumlu çalışabilen Mitsubishi VRF sistemleri, 17 farklı tipte tam 83 farklı iç ünite seçeneğiyle her ihtiyacı karşılayabilmektedir.

Hem proje aşamasındaki hem tamamlanmış ya da kullanımdaki yapılara kolaylıkla uygulanabilen Mitsubishi VRF sistemleri ülkemizde devlet dairelerinden hastanelere, villalardan mağazalara, otellerde alışveriş merkezlerine kadar pek çok alanda tercih edilmektedir.

Çevreye Duyarlı VRV Klima Sistemleri

VRV klima sistemleri kullandıkları teknoloji ve çalışma modelleri ile çevreye en duyarlı iklimlendirme sistemleridir.

Değişken gaz debisi sayesinde, her iç üniteye kadar sadece ihtiyacı olan kadar soğutucu gaz akışkan sevkedilir. Bu sayede tüm iç ünitelere gereksiz yere tam kapasite gaz sevki yapılmaz.

Inverter teknolojisi sayesinde iç üniteler bir iç mekan istenilen sıcaklığa geldikten sonra minimum güç modunda ve çok az enerji harcayarak sadece ortam ısısını muhafaza etmeye yönelik çalışır.

VRV sistemlerinin merkezi kontrol özelliği sayesinde iç ünitelerin birbirinden bağımsız olarak aşırı soğuk ya da aşırı sıcak değerlerde çalıştırılması engellenir.

Değişken Debili Klima Sistemleri

VRF, VRV ya da VRS olarak adlandırılan değişken debili klima sistemleri 1982 yılında Daikin tarafından icat edilmiş, o tarihten sonra teknolojisi sürekli olarak değiştirilmiş ve zaman içinde bu sistem diğer klima firmaları tarafından da üretilmeye başlanmıştır.

VRF sistemlerinin pazar payı ve yaygınlığı her yıl ortalama %10 artmaktadır. Yani giderek daha fazla sayıda ticari yapıda ve konutta VRF klima sistemleri tercih edilmektedir.

Bir iç ünite ve bir dış üniteden oluşan klasik bireysel klimalardan farklı olarak bir dış üniteye 80 adete kadar iç ünitenin bağlanabildiği ve toplamda 1000 metreye kadar bakır boru tesisatının yapılabildiği VRF Klima sistemleri, kontrol, montaj ve yatırım maliyeti bakımından son derece avantajlıdır.

VRF Klima Sistemlerinin Farklı Kullanım Alanları

VRF Klima Sistemleri genel olarak otel, AVM, hastane gibi birden çok bağımsız iç mekana sahip yapılarda kullanılsa da, kullanım alanları bunlarla kısıtlı değildir.

Endüstri Tesisleri ve Fabrikalarda VRF Sistemlerinin kullanımı: Üretim ya da depolama için nem, ısı gibi belirli ortam koşullarının sağlanması ve korunması gereken alanlarda VRF Klima Sistemleri en pratik çözümdür.

Ofisler, İdari Binalar: Masa başı çalışanlarının yoğun olduğu ofis ve idari binalarda gerekli tüm iklimlendirme ihtiyaçları VRF Sistemleri ile sağlanabilmektedir.

Villalar: Villalarda proje aşamasında ya da sonradan uygulanabilecek VRF Klimalar ile her katın ya da odanın birbirinden bağımsız ısıtılması ya da soğutulması mümkündür.

Okullar, Eğitim Binaları: Eğitim kampüslerindeki farklı oda, sınıf ve katların sağlıklı bir biçimde iklimlendirilebilmesi ve merkezi olarak kontrol edilebilmesi için en uygun çözüm VRF Klima Sistemleridir.

VRF Klima Sistemi Avantajları

Ofislerde Solunan Havanın Çalışanların Verimliliğine Katkısı

Özellikle kış aylarında üst solunum yolu hastalıklarının iyi havalandırılmayan çalışma ortamlarında daha çok yayıldığı bilinen bir gerçek. İklimlendirilme sistemlerinin havayı iyi filtrelememesi / temizlememesi sistemin pek çok yerinde bakteri ve mikropların birikmesine ve yayılmasına yol açıyor. Kalitesiz hava aynı zamanda çalışanların verimliliğinin düşmesine, kendilerini yorgun, halsiz ve hatta sinirli hissetmelerine sebep oluyor.

Yapılan araştırmalara göre, sağlıklı havalandırılmayan işyerlerinde kışın kullanılan hastalık izinleri, sağlıklı havalandırılan işyerlerine göre %65 daha fazla. Yani sağlıksız havalandırma aynı zamanda çok yüksek oranda iş gücü kaybına da yol açıyor. Özellikle ofislerde kullanılan merkezi klima sistemlerinin ve VRF sistemlerinin düzenli bakım ve temizliklerinin yapılması sağlıklı havalandırma için son derece önem arzediyor.

Merkezi İklimlendirme Sistemlerinde Düzenli Bakım

Merkezi iklimlendirme sistemleri genel olarak ısıtma, soğutma, havalandırma, nem alma ya da nemlendirme gibi amaçlarla kullanılırlar. Bu sistemler endüstri tesislerinde gerekli üretim ya da saklama koşullarının sağlanabilmesi için gerekli sıcaklığı, soğukluğu ya da nemi temin etmek için kullanılabilir. Bununla birlikte otel, AVM, plaza gibi çok sayıda insanın yoğun olarak bir arada bulunduğu iç mekanlarda konfor koşullarını ve sürekli temiz havanın sağlanması amacıyla da kullanılırlar.

Bu sistemlerin bakımlarının düzenli olarak yapılmaması durumunda, yaşam alanlarında gerekli olan temiz havanın sağlanamaması ya da endüstriyel alanlarda gerekli iklim koşullarının bozulması gibi sonuçlarla karşılaşılabilir. Filtreleri, kanalları temizlenmeyen iklimlendirme sistemleri sürekli ve kapasitesinin çok üzerinde çalışmak durumunda kalacağından bu durum aynı zamanda enerji maliyetlerinin de artmasına neden olacaktır.

VRF Sistemleri ile Konfor ve Verimlilik

VRF klima sistemleri, otel, plaza gibi çok sayıda birbirinden bağımsız iç mekanın iklimlendirilmesi için en doğru seçenektir.

Çok kullanıcılı bu gibi yapılarda her kullanıcının ya da her bağımsız bölümün ihtiyacı birbirinden farklı olabilir. Bir odanın ısıtılırken başka bir odanın soğuk tutulması gerekebilir. Bazı bölümlerde fazla sayıda insanın bulunması sebebiyle yüksek kapasiteli iklimlendirmeye ihtiyaç duyulurken az kullanılan bazı alanlarda ise minumum düzeyde ve tasarruf modunda havalandırma yapmak gerekebilir. Ya da yapının kullanılmayan bazı bölümlerinin hiç iklimlendirilmemesi tercih edilebilir.

VRF klima sistemleri aynı yapının içindeki birbirinden farklı bütün bu ihtiyaçlara aynı anda cevap vererek konfor ve enerji verimliliğini en üst düzeyde tutabilmenizi sağlayacaktır.

VRF Klima Sistemlerinin Avantajları

Çok Düşük Ses Seviyesi: VRF klima sistemlerinde iç ünite ses seviyeleri son derece düşüktür. 19db seviyesindeki iç ünite sesi sayesinde VRF klimaların gece gündüz kullanımı mümkündür.

Geniş Çalışma Sıcaklığı Aralığı: VRF Klima sistemleri -25 dereceden +46 dereceye çok geniş bir ısı aralığında çalışabilir.

Bir Dış Ünite, Birden Fazla İç Ünite: Sadece tek bir dış üniteye birden fazla iç ünite bağlanabilir.

Kademeli Montaj: VRF sistemleri gerektiğinde kat bazında monte edilebilir ve kullanılabilir. Bu sayede büyük bir yapının sadece belirli bir kısmına hızlı bir şekilde monte edilebilir ve hemen kullanılmaya başlanabilir.

VRF Klima Özellikleri

vrf-klima-özellikleri

VRF klima sistemleri, bir dış ünite ile, gaz akış dağıtıcıları yardımıyla birden çok iç ünitenin birbirinden bağımsız olarak kontrol edilebildiği direkt genleşmeli klima sistemleridir. Gerektiği kadar soğutucu akışkan doğru faz ve doğru zamanda ihtiyaç duyulan iç üniteye sevk edilerek ısıtma ve soğutmada kullanılması sağlanır.

Düşük işletme maliyeti

Yatırımın en kısa sürede geri dönmesi

Düşük ses seviyesi

Az alan işgali

Konforun hızla sağlanması ve dağıtılması

Yüksek güvenilirlik

Kullanım alanlarında daha yüksek konfor

Yüksek tasarım esnekliği

Daha çok insan için daha iyi konfor kontrolü

Sistemin yıllık çalışma süresinde artış

Enerji tasarruflu, ozona zarar vermeyen R410A soğutucu akışkan kullanılması

Merkezi klima ve bireysel klima sistemlerinin her ikisine birden alternatif tek sistem olması

Montaj kolaylığı ve yüksek montaj hızı ile bitmiş binalarda da en uygun klima sistemi

Dış ünitelerin hafifliği, taşınma kolaylığı ve küçük alanlara gereksinim duymaları

Bireysel ve tek bir merkezden kontrol imkanı sağlaması

Kolay dizayn kullanıcı nezninde daha uygun çözümler sunulmasına olanak sağlar

Isıtma için ayrı bir sisteme ihtiyaç duyulmaması (-15C’ye kadar Heat Pump’lı ısıtma)

Bina otomasyon sistemine uygunluk

Aynı Altyapıyla Hem Isıtma Hem de Soğutma Yapmak Mümkün

VRF Sistemleri klasik anlamda ‘ısıtma’ ya da ‘soğutma’ yapmaktan çok daha fazlasını sunar.

Hem ısıtma, hem soğutma hem de havalandırma fonksiyonlarının tek bir omurga üzerinden gerçekleştirilebilmesini sağlayan VRF sistemleri, kontrol kolaylığının yanı sıra son derece tasarrufludur.

İlan Detayları İçin Ev aletleri : Ticiz.com’a eklenen yeni ürünler ve hizmetler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA ImageChange Image